Yandex.Metrica

Ağaçlar – 140

Doğayı ve ağaçları seven Atatürk, 1925 yılında kendi maaşından ödeyerek  o yıllarda, ortasından demiryolu geçen bataklık ve boş bir arazi olan Ankara’daki bugün ki adıyla Atatürk Orman Çiftliği’nin  yerini satın almış. Yapılan çalışmalar sonucunda bataklıklar kurutulmuş, önderliğinde dikilen ağaçlar büyüyerek, bugün gölgesinde insanların dinlendiği  bir çiftlik halini almıştır. Ağaçlandırmaya büyük önem veren Atatürk, diğer yönleriyle olduğu gibi, bu yönüyle de her zaman örnek alınması gereken eşsiz büyük bir önderdir.

Ağaç resimleri katagorisinde yüksek çözünürlüklü masa üstü, duvar kağıdı (wallpaper) olarakta kullanabileceğiniz çeşitli ağaç resimleri..

5 yorum

 1. BUGÜNE KADAR GÖRDÜĞÜM SİTELERİN İÇİNDE

  HEM RESİMLER HEMDE DİZAYN OLARAK EN GÜZEL

  SİTE OLDUĞUNU SÖYLEYEBİLİRİM.BENİM İÇİN

  BU İŞİN ZİRVESİNDESİNİZ.TEŞEKKÜRLER

  1. Güzel olan sizlere en güzeli verebilmek adına yaptığımız çalışmalar sizler tarafından takdir gördükçe doğru yolda olduğumuzu bilmek bizleri sevindiriyor. Bu doğrultuda bizleri siz zirveye taşıyorsunuz. İlginize ve iltifatınıza çok teşekkür ederiz…

 2. Hepsi bir kenara, bu resim tek kelimeyle harika! Ancak burası neresi? Yazabilirseniz çok sevinirim. Saygılar, sevgiler- Hakkik

  1. Hakkik, bende çok beğenerek eklemiştim bu resmi.Sizin beğenmeniz daha da güzel, zira bizler sizler için buradayız.
   Nereye ait olduklarını bidiğim bütün resimlere bu bilgileri yazmaya çalışıyorum. Bu resim için yaptığım çalışmalarda nereye ait olduğunu bulamadığım için yazamamıştım. Belki bir bilen olur ve bize bildirirlerse mutlu olur bende yayınlarım.
   Bu konuda yardımcı olamadığım için üzgünüm. İlginize teşekkür ederim.

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir