Ankara | Manzara Resimleri

Anıttepe gece

Anıttepe gece

50.Yıl Parkı’ndan Anıtkabir ve Anıttepe’ye bakış… Ankara’nın kalbi olarak bilinen noktalar… Fotoğrafcı (Photographer):

Eymir Gölü ve Ördekler

Eymir Gölü ve Ördekler

Arazisi ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi)’ne bağlı olan Eymir gölünden; ördekli nefis bir manzara… Eymir Gölü ve Ördekler Fotoğrafcı (Photographer): Handan Yapılcan Çelikten – Freelance Photographer

Hamamönü çeşme

Hamamönü çeşme

Hamamönü çeşme; Ankara ilinin Altındağ ilçesine bağlı Hamamönü’ndeki bir çeşmeden güzel bir resim… Fotoğrafcı (Photographer):

Beynam köyü

Beynam Köyü

Beynam köyü; Başkent Ankara’nın Bala ilçesine bağlı bir köydür. Köyün tarihi oldukça eskidir. Oğuzların Avşar boyundan olan, tarih sahnesinde sıkla rasladığımız Karamanoğulları bu bölgeye ilk olarak yerleşen beyliktir. Köyde Kurtuluş Savaşı zamanı 26 Aralık gecesi misafir edilen ev, Atatürk evi olarak halka açılmıştır… Fotoğrafcı (Photographer):

Ulucanlar – Ankara

Ulucanlar - Ankara

Ulucanlar – Ankara’dan çarpık bir şehir manzarası. Umarım bu tarz ev yığını silüetlerinden kurtuluruz… Fotoğrafcı (Photographer):

Hamamönü Ramazan

Hamamönü ramazan telaşı

(13 temmuz 2014) Hamamönü’ndeki Ramazan kalabalığı ve iftar telaşından güzel resimler ve manzaralar… Ankara Hamamönü Ramazan: Fotoğrafcı (Photographer):

Abdi İpekçi Parkı

abdi ipekçi parkı

Abdi İpekçi Parkı; Ünlü gazeteci yazar Abdi İpekçi anısına yapılmış; 36800m²’lik bir alanı kaplayan, Ankara’nın Sıhhiye ilçesinde bulunan bir parktır. 1981 yılında hizmete açılmış parkta; el figürü bulunan bir heykel, çocuk parkı, çay bahçesi ve bolca yeşil alan bulunmaktadır… Fotoğrafcı (Photographer):

Eski Ankara evleri

Eski Ankara evleri; Eski Ankara evlerinde oturma ve yatak odaları…(Ankara Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi’nden) Yukarıda görülen fotoğraftaki bölüm; oturma odası… Fotoğrafcı (Photographer):

Yeşilevler – Yenimahalle

Gecekondular ve apartmanlar… Yeşilevler – Yenimahalle / Ankara Yeşilevler – Yenimahalle: Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Yeşilevler-Yenimahalle’de de betonlaşma rüzgarı… Fotoğrafcı (Photographer): Mustafa Taşkın

Yayım tarihi
Ankara olarak sınıflandırılmış

ankara siyah beyaz konaklar

Ankara’daki siyah beyaz konaklardan güzel bir kaç görüntü… Ankara’nın siyah beyaz konakları oldukça meşhurdur… Ankara siyah beyaz konaklar: Fotoğrafcı (Photographer): Tahsin Konur Bir sokak arasındaki siyah beyaz konakların oldukça güzel bir fotoğrafı…

ankara bahçelievler ağaçlar

Ankara-Bahçelievler’de Sonbahardan kalma ağaçların mükemmel görüntüsü. Ağaçların özellikle sarı renkleri göz doldurucu güzellikte… Ankara Bahçelievler ağaçlar: Fotoğrafcı (Photographer): Tahsin Konur

ankara kalesinden panorama

Ankara Kalesi’nden güzel bir şehir panoraması… Fotoğrafcı (Photographer): Tahsin Konur

Yayım tarihi
Ankara olarak sınıflandırılmış