Yandex.Metrica

Edremit Körfezi

Edremit Körfezi

Edremit Körfezi ve Kaz dağları / Ören. İskeleden mavimsi ve hoş bir manzara. Körfez; Madra dağları ve Kaz Dağı arasında kalan kısmı kapsar… Edremit Körfezi, Balıkesir ve Çanakkale arasındadır. Fotoğrafcı (Photographer):

Üç Cliffs Bay Gower Körfezi

İngiltere’nin Galler bölgesindeki Gower Yarımadasındaki Gower korfesinden bir manzara. Gower aynı zamanda İngiltere’nin en iyi doğal güzelliğe sahip ilk özel alandır. Kampinglerin yer aldığı bölgede aynı zamanda en güzel golf sahaları da bulunmaktadır.

Manzara resimleri-57

Görsel güzelliklerini mükemel  bir sunum içerisinde izlediğimiz doğanın “doğal”hali, özellikle şehir hayatının sıkıcı ve bunaltıcı yaşam şartlarından bıkan bizler için hep bir özlem ve arzu ile kavuşmayı düşlediğimiz yerler olmaktadır. Huzur içerisinde olabileceğimiz bu yerlere hayat şartları gereği gidemeyeceğimizi düşünecek olursak her an göz önümüzde olmasını  sağlıyacağımız ortamları yaratarak bu özlemlerimizi bir nebze olsun telafi… Okumaya devam et Manzara resimleri-57

Atlas Okyanusu – Kuzey Denizi

Kuzey Denizi İngiltere ve Avrupa kıtası arasındaki denizdir. Atlantik okyanusunun kuzey-doğu uzantısıdır. En uzun mesafesi güneydeki Dover Boğazı ile kuzeydeki uç arasında 1300 km’dir. Yüzölçümü 570.000 km2 olup en derin Norveç kıyılarına yakın ve 342 m’dir.

Atlas Okyanusu – Karayip Denizi

Karayip Denizi Meksika Körfezi’nin güneydoğusunda Atlas Okyanusu’nun uzantısı olan bir denizdir. Karyip adı adalarda yaşayan Carib yerlilerinden gelir. Antil denizi olarakta bilinir. 2.754.000 km2 lik yüzölçümüne sahip olup dünyanın en geniş tuzlu su denizlerinden biridir. Kıyıları birçok koy ve körfeze sahiptir. En önemlileri Honduras, Venezuela ve Darien körfezidir.

Baffin Körfezi

>Baffin Körfezi doğuda Grönland batıda artrika takımadası arasında deniz koludur. Baffin körfezinin uzunluğu 1.127 km, en geniş yeri 644 km’dir. Yılın büyük bir süresi boyunca buzlarla kaplıdır. Bunu resimdede görmek hiç zor değil. Görüldüğü gibi büyük bir yeri buz kütlesi halini almış..

Doğa harikası Phang Nga

Eşine az rastlanır türden bir doğa harikası.. Ortada elle koymuşçasına duran taşı  sanki ters durur gibi bir hali var. Nasıl oluştuğuna anlam vermek biraz güç. Denizse bu kez yeşil çıkıyor karşımıza.. Bu muhteşem manzara 2009 da Dünyanın en güzel 20 manzarası arasına seçilerek, tescilli bir güzelliğe sahip olmuş Tayland’daki Phang Nga Körfezi. Doğa Harikası Tayland’daki… Okumaya devam et Doğa harikası Phang Nga