Yandex.Metrica

Yardım

Manzara.gen.tr Yardım konuları:


Üye olma ve üye girişi:

 • Sağ üstteki üye girişi menüsüne tıkladıktan sonra kayıt ol linkine tıklayarak ilgili alanları doldurup üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz. Şifreniz sistem tarafından rastgele oluşturulup belirttiğiniz e-mail adresine en kısa zamanda postalanacaktır. Eğer 5-10 dakika içerisinde şifreniz size ulaşmadıysa e-mail hesabınızdaki önemsiz posta klasörünü kontrol etmeyi unutmayınız. Bunların dışında bir sorunla karşılaşırsanız üst menüdeki iletişim sekmesinden sorununuzu bize iltebilirsiniz.
 • Üyelik işleminizi tamamladıktan sonra yine üst menüde bulunan üye girişi sekmesinden giriş sayfasına ulaşarak, üye olurken belirlediğiniz üye adınızı ve parolanızı ilgili bölümlere yazarak giriş butonuna tıklamız gerekmektedir.
 • Başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra Kullanıcılar->Profiliniz kısmından profil bilgilerinizi düzenleyebilirsiniz.
 • Üyeler Yönetici – Editör – Yazar – İçerik Sağlayıcı – Abone şeklinde sıralanmaktadır. Sitemize en az Yazar seviyesindeki üyelerimiz resim ekleyebilmektedir. Eğer sizler de sitemizde yazar olmak istiyorsanız bizimle  iletişim kurabilirsiniz.

Resim önizleme penceresinin kullanımı:

Örnek Resim 1

 1. Resim başlığını ve resim hakkında yazarın kısa açıklamasının özetini görebilir, buradan konu başlığının linkine tıklayarak konuya erişebilirsiniz.
 2. Üzerine tıklayrak resmin konusunu ve resmi görüntüleyebilirsiniz.
 3. Resmin aldığı oyu görmek ve oylamaya katılmak için buraya tıklayabilirsiniz.
 4. Resim hakkında kaç adet yorum yapıldığını buradan görebilir ve üzerine tıklayarak yorumlar bölümüne ulaşabilirsiniz.
 5. Resmin eklenme tarihini saat resminin üzerine gelerek görebilirsiniz.

Bazı terimlerin açıklamaları:

 • Etiket: Web sitelerinde son yıllarda sıklıkla kullanılan ve orijinal ismi tag olan bu özellik, konuları belirtilen etiket altında ayrıca kategorilemeyi ve böylece birbirleriyle alakalı konuları ayrı bir düzen içerisinde listelemeyi sağlamaktadır. Etiketler ne bundan daha fazlası ne de daha azıdır.
 • RSS: Bloglarda sıklıkla kullanılan özel XML dosyası formatında olan ve bir çok tarayıcının desteklediği sitedeki RSS linki verilen konuların bu link sayesinde takip edilmesine olanak sağlayan bir tür beslemedir. Siz de sitemizin RSS bağlantılarına abone olabilir ve düzenli bir şekilde en son eklenen konuları ve en son yorumları bu yolla takip edebilirsiniz.

Sitenin görüntülenme hızı:

 • Sitenin görüntülenme hızı bir çok etkene bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Ziyaretçinin bağlantı hızı ve şekli, kullandığı tarayıcı, sitedeki yoğunluk ve internet sağlayıcınızın yoğunluğunu gibi faktörlere göre görüntüleme süreniz farklılıklar gösterebilir.

Diğer bilgiler:

 • Kendi açtığınız bir konuya yorum yapıldığında veya daha önce yorumda bulunduğunuz bir konuya yeni bir yorum yapıldığında bu size e-mail yoluyla bildirilecektir. Ayrıca zaman zaman sitemizdeki son gelişmelerden sitemizdeki kayıtlı üyeler e-mail yoluyla haberdar edilirler.
 • Resim sayfalarında resim açıklama yazılarının üzerine tıklayarak yazı boyutunu büyütebilir daha rahat okunur hale getirebilirsiniz, yazının üzerine tekrar tıklamanız halinde yazı boyutu eski haline dönecektir.

Önemli uyarı:

 • Sitemizde ziyaretçilerin, yayınlanan resim ve resim açıklamarıyla ilgili yorum yapabilme şansı bulunmaktadır. Ziyaretçilerimiz, siteye üye olmaksızın bu resim ve konulara, bir nick ve e-mail adresi belirtmek kaydıyla yorum yapabilirler. Her ziyaretçinin yaptığı ilk yorum ancak onay sonrası yayınlanmaktadır, fakat daha önce onaylanmış bir yorumu olan ziyaretçinin yaptığı yorum onaya gerek kalmaksızın sitemizde yayınlanmaktadır. Yöneticilerimiz yayınlanmış yorumlar dahil tüm yorumları denetimden geçirmektedir, ancak genel ahlak kurallarına ve yasalara aykırı sözler içerebilecek yorumlar denetim aşamasına kadar sitede yayınlanmış olabilir. Yöneticilerimiz en kısa zamanda bu tarz yorumlara gerekli müdahalede bulunup düzelteceklerdir. Bu tarz eylemde bulunanların sorumlulukları tamamen kendilerine aittir. Bu konuda Manzara.gen.tr ve Manzara.gen.tr yönetici ve sahipleri herhangi bir sorumluluk kabul etmezler.
 • Sitemizdeki tüm resimler sadece ziyaretçilerin beğenileri için yayınlanmaktadır. Sitemizde yayınlanan herhangi bir resmi ticari amaçlı kullananlar sorumluluklarını kendileri üstlenmiş sayılırlar. Bu konuda Manzara.gen.tr ve Manzara.gen.tr yöneticileri ve sahipleri herhangi bir sorumluluk kabul etmezler.
 • Her türlü soru, sorun, öneri ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. En kısa zamanda size cevabımız iletişim bölümünde belirttiğiniz e-mail adresi yoluyla olacaktır.

Manzara.gen.tr