Ağaçlar - 123 | Manzara Resimleri

Ağaçlar – 123

Ağaçlar; iklim, toprak su gibi doğal kaynakların korunması ve dengede tutulması, rüzgar ve kumul hareketlerine karşın doğal set oluştururken, ülke ekonomisine de büyük katkılar sağlamaktadır.
Su akışını düzenliyerek, yer altı ve yer üstü su kaynaklarının sürekliliğini sağlayan ağaçlar aynı zamanda çoraklaşmayı, erozyonu önler. Böylelikle tarım alanları ile barajların ekonomik ömrünü uzatır, çığ ve sel baskınlarını önler.
Güneşin yakıcı sıcağından bunaldığımızda ilk aklımıza bir ağacın gölgesinde serinlemek gelir. Ruhumuzu dinlendirmek istediğimizde ise ağaçların bol olduğu yeşillik alanlara gider ciğerlerimizi oksijenle doldururuz. Ağaçların insan sağlığını olumlu yönde etkilemesi ve iş verimliliğini arttırması parayla ölçülemiyen katkılarıdır. İnsanlık için bu denli faydası olan ağaçları korumamız,  gelecek nesillere çok daha güzel bir Dünya bırakabilmemiz için büyük önem taşımaktadır.

Ağaç resimleri katagorisinde yüksek çözünürlüklü masa üstü, duvar kağıdı (wallpaper) olarakta kullanabileceğiniz çeşitli ağaç resimleri..

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir