Van kedisi

Van kedisi

Van kedisi, iki farklı gözlerinin her biri mavi veyahut kehribar rengi olabilen, her iki gözüde mavi veya kehribar rengi olabilen asil bir kedi türüdür. Özellikle beyaz rengi kediye daha da ayrı bir güzellik katar. Bu kedilerin yavrularının iki kulağı arasında siyah nokta bulunmaktadır; işte bu nokta sayesinde benzerlerinden rahatlıkla ayırt edilebilirler. Bu kediler doğum yaptıkları esnada göz renkleri grimsidir. 25 gün geçtikten sonra göz renkleri farklılaşmaya başlar, sonrasında ise orjinal halini alır. Gebelik süresi 62 gün süren Van kedisi, doğum yaptığı esnada karanlık yerleri tercih etmektedir. Van kedileri diğer kedi türlerine göre, özellikle gebelik dönemlerinden çok kızgın olurlar; ve kendilerine dokunulmasını pek sevmezler…

Van kedisi:

Resimde görülen Van kedisindeki mavi ve kehribar renkleri gözle görülür derecede ortaya çıkmıştır…

van kedisi

Van kedisi; dünyaca ülLü kedi ırklarından bir tanesidir.Onu diğer kedilerden ayıran en önemli özellik göz renklerinin farklı olmasıdır.Biri yeşil biri mavi gerçekten ilginç görünüyor.Beyaz rengiyLe kırmızı kurdelesiyLe çok tatlı görünüyor.

Bir gözleri mavi diğer gözleri farklı bir renkte olan kedi türledir. Bu tür kediler genellikle Türk Van ve Türk Angora kedileri olarak bilinirler.

Bunu Paylaş

9 yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir