Yandex.Metrica

Tehlikeli Anlar..

Köpek balığı hiç şüphesiz insanlığın en çok korktuğu deniz hayvanıdır.

Peki neden insanlar bu kadar çok korkuyor_?

Gerçekten bilindiği gibi yok edicimi_?

Neden insanlar için bu kadar ilgi çekici_?

Denizde olan tüm canlıların içinde en korkutucusu köpek balığımı_?

İşte tüm bu soruların cevaplarını aradım. Sonuç hiçte okadar ürkütücü, korkutucu değil. Buyurun görelim..!!

Köpek balıkları; efsaneler, korku flimleri, haberler, aracılığı ile denizdeki korkunun temsilcisi olmuş olup aslında insanlarla ilişkilerine bakıldığında bu hayvanlara büyük bir haksızlık yapıldığı tespit edilmiştir. Füze biçiminde vucudu, büyük ağızı, keskin dişleri ile denizde dehşet saçan, insan kanına susamış canlılar olarak zihinlere yerleşmiş durumda. Bu durumdan dolayıda köpek balığı hakkında çok bilgisi olmayan insanlarca fobi haline gelmiş. Oysa bu fikrin ne kadar yanlış olduğu düşünüldüğünde ortaya çıkmakta olup bırakın insanları memelilerin daha yeryüzünde yaşamadığı 350 milyon yıl kadar önce daha ilk türleri çıkan köpek balıklarının kurbanlarının insan olmas mümkün değildir.

Ama ne kadar iyi düşülse bile artık zihinlerde yerleşmiş. Denizde gelen dalgaların sizi kıyıya atmasın en zevkli şey olsa gerek ama bu şekilde değil. Düşünsenize dalga geliyor diyoruz ve dalgayla üzerinize doğru gelen sayısı belirsiz köpek balığı. O anda bence onların sizi yemesine gerek yok o anda ne olacağınız tartışılabilir. Tehlike, korku diye buna derim işte..

10 yorum

  1. bence senın yok bılgın kardes koskoca yunus onlar hangı kopek balıgında okadar uzun burun warkı;)

      1. Ne komikleşmesi Nix. Hayvanların yanındasın herhalde ne kadar eminsin. Köpek balığı resimleri albümünde yunusların ne işi var ???? Aman ya neyse ne hata is düzelt ok…..

        1. nehir komik olan sensin, dünyada burnu olan iki tür balık vardır biri yunus biride kılıç balığıdır 🙂 kılıç balığı olması imkansız olduğuna göre, bunlar yunustur. Kaldıki benim arkadaşım yunus eğitmeni ve yunusları aşırı sevdiğimden dolayı ve iyi tanıdığımdan dolayı emin olduğum bir konuda yazma gereği duydum. Ayrıca sana komiksin filanda demedim 🙂

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir