makao manzaraları

makao manzaraları

Makao (Macau): Dünyanın en büyük nüfusuna sahip Çin Halk Cumhuriyeti’nin özel yönetim bölgesidir. 15 yıl önce 1999 tarihinde Portekiz’e bağlı sömürgeydi. Tayfa ve Koloan adında iki adası bulunan bölge, Hong Kong‘un batısında yer almaktadır. Tropikal iklime sahip bölgede, tarım alanları bölgenin ancak %10’luk bir kısmını oluşturur. Bölgenin yıllık sıcaklık ortalaması yaklaşık 22 derece civarındadır. Bölgenin nüfusunun neredeyse tamamı -%99’luk kısmı- Çinlilerdir. Makao’nun dini Budizm, ana dili Çince’dir. Ülkenin ekonomik anlamda geçim kaynakları; dokuma sanayi, elektronik gereçler, yapay çiçek sanayi, v.b sıralanabilir.

1990 yılında özerkliğine kavuşan bölge, 1999 yılına kadar Portekiz hükümeti tarafından atanan bir vali tarafından yönetilmiştir.

Kış ayları soğuk geçen bölgenin, yaz ayları ise sıcak ve güneşlidir. Bölgenin iklim şartları fena olmamasına rağmen; yazık çok fazla nem görülmektedir.

Makao Nüfusu: 461 833

Yüzölçümü: 25.4 km²

Fotoğrafcı (Photographer): ANUJAK JAIMOOK

Makao manzaraları:

Bölgeden farklı renklerde bir gece manzarası…

gece

Bölgeden harika tonlarda bir gece manzarası…

makao manzaraları

Mavinin muhteşem tonları ve kaliteli iso değerleri ile enfes bir kule manzarası…

makao kule

Makao’da bir alışveriş merkezi resmi…

alışveriş merkezi

Bölgeden harika bir köprü ve gece manzarası…

köprü manzarası

Bunu Paylaş

1 yorum

  1. erdal07

    Bu fotgarları gördüm ama çok harika lar hepsi ben hala bir kactane daha in pcme bu siteyi yapan hazırlayan sunan herkeze sevgi saygılarımı sunuyorum harikasınız iyi günler çalışmalar dilerim GREAT PICTÜRES LOVED SO :-)…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir