kanyon alışveriş merkezi

kanyon alışveriş merkezi

İstanbul`un Şişli ilçesinin Levent semtinde bulunan ünlü alışveriş merkezi; Kanyon Alışveriş Merkezi…

Fotoğrafcı (Photographer): Hodolomax™

Kanyon Alışveriş Merkezi nerede, nasıl gidilir?


Metro İle:

Taksim-Sanayi Mahallesi Metrossundan Levent durağında indiğinizde yönlendirmeleri takip ettiğinizde Kanyon Alışveriş Merkezi’ne girmiş olacaksınız.

Otomobil ile

Maslak yönünden Beşiktaş yönüne doğru giderken Kanyon, Büyükdere Caddesi üzerinde 4. Levent ile Levent arasında kalmakta.

Beşiktaş yönünden Maslak yönüne doğru giderken Gültepe sapağından Gülteye’ye saptıktan sonra, yeraltı geçitinden geçip ilk sola dönüldüğünde Kanyon tam karşınızda yer almaktadır. Tekrar sola döndüğünüzde Büyükdere Caddesi’ne Ve Kanyon’un ana girişine ulaşacaksınız.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden gelişte, Levent – Sarıyer çıkışı alınmalı, Büyükdere Caddesi üzerinde 4. Levent ile Levent arasında sol tarafta yer almakta..

Toplu Taşıma ile

Tüm Maslak – Beşiktaş güzergahında çalışan İETT otobüsleri ve Sarıyer – Beşikteş minibüsleri ile Kanyon’a ulaşabilirsiniz.

Krokisi

Kanyon Alışveriş Merkezi İstanbul’un Şişli ilçesinin Levent semtinde bulunan bir alışveriş merkezidir. Aynı yapı kompleksinde bir rezidans kulesi de yer almaktadır.

2001 yılında düzenlenen uluslararası mimari proje yarışmasını kazanan Tabanlıoğlu Mimarlık, Arup ve Jerde Partnership grubuna verilen projenin tasarlanmasına 2002 Kasım’ında başlandı. İşverenin Eczacıbaşı Topluluğu ile İş GYO ve de müteahhitinin Tepe İnşaat olduğu projenin inşaatına 2003 yılında başlandı ve 2006 yılında tamamlandı.

Kanyon Alışveriş Merkezi hergün saat 10:00 ile 22:00 saatleri arasında açıktır. 4 kat ve 160 mağazadan oluşan kopmlekste birçok restaurant, kafe, bar, sinema salonu ve spor salonlarıda mevcuttur. Sadece bunlarla kalmayıp içerisinde rezidans ve ofisler de barındırmaktadır. 179 konutun yanında kompleksin yüksek yapısı ofisler için ayrılmış 26 kattan oluşur. Şekli bir kanyonu andırdığından bu ismi alan kompleks açık, yarı açık ve kapalı mekanlardan oluşan bir alışveriş merkezidir…

Yazı Kaynağı: Wikipedia

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.