Jüpiter (hereketli)

Voyager 1 uzay aracı. 5 Eylül 1977 den beri komutları alır ve Dünya’ya bilgi iletir. Çalışmaları Jüpiter ve Satürn ağırlıklıdır. Voyager 1 Jüpitere yaklaşırken (1979). Görüntüyü oluşturan her bir kareyi, her bir Jüpiter gününde (yaklaşık 10 saatte bir çekilmiş) çekmiş.
Kaynak: Wikipedia

Jüpiter'in Voyager 1 den çekilmiş atmosferinin renkleri

8 yorum

  1. yorumlar ilginç ama; jüpiter’in alt kısımdaki göz gibi yeri ençok merak edilen yeri. Bu gözün fırtına mı yoksa başka birşey mi..

  2. bu görüntülere baktğınız da allah ın ne yüce olduğunu görün sakın bizi doğa yaratdı demeğin ?her geç öleceğiz allah ın karşısında hesap vereceğiz .cehennem var cennet var. 2 sinden birine gideceğiz ama kafir olanlar büyük azap la karşı karşıya gelecekler. hem allah ın nimetlerini yiyorlar nankölük yapıyorlar. allah ın belirleği gün kıyamet kopacak .insnlar bir birilerini tanımayacaklar .anne çocuklarını bile bırakıp kaçacak ama nafile tabiki.kaçacak yer yok O gün hesap günü??leh ilaha ille allah muhammeden resulullah sdak allah hul azim

  3. jübüterin o renkleri fotosunda sag uste bulunan kasırga aynı enlemde surekli devam etmektedir kasırganın buyuklügü 3 dunyayı içine alcak kadar gonun gecti yerde yasamın olması imkansız

  4. Beğenmeniz bizide mutlu etti. Bilgiler ve resimlerin doğru adreslere gittiğini bu şekilde daha iyi anlıyabiliyoruz. Bu resmin gerçek olması insanı bir kat daha heyecanlandırıyor değil mi?

  5. zaten uzayı çok merak deiyordum ve çok ilgileniyorum çççççççççççççççoooooooooooook qüzel çooook beyendim teşkür edrim=)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.