Gökkuşağı görselleri

Gökkuşağı, güneş ışınlarının yağmur damlalarında veya sis bulutlarında yansıması ve kırılmasıyla meydana gelen ve ışık tayfı renklerinin bir yay şeklinde göründüğü meteorolojik bir olaydır. Gökkuşağında görülen yedi renk;  kırmızı, turuncu,  sarı,  yeşil, turkuaz,  mavi ve mordur.  Tipik bir gök kuşağı kırmızı,  turuncu, yeşil,  mavi ve mor renklerinden meydana gelen bir renk sırasına sahip bir veya daha fazla aynı merkezli arklardan ibarettir.

Birbirinden akıl almaz ve baktıkça sizi büyüleyen harikulade gökkuşağı manzaralarından bir kesit sunuyoruz, beğenmeniz dileğiyle…

Gökkuşağı görselleri

Bulutların arasında bir gök kuşağı resmi. Işığın kırılmasıyla oluşan bu şekil, sık binaların olduğu şehir hayatında gökyüzünü bile göremezken oldukça özlenen bir görüntü oluyor..

Bulut arasındaki gökkuşağı

Bulut arasındaki gökkuşağı

Denizin maviliğinin üzerine ne kadarda çok yakışıyor gökkuşağı o güzel renkleriyle. Hoş bir manzara resmi, renk cümbüşüyle.

Deniz ve gökkuşağı

Deniz ve gökkuşağı

Bir ucu denizin yanindaki tepenin dibinde, bir ucu kimbilir nerede. Gökkusağıi en çok yakıştığı yerlerden birisinde; denizin üzerinde kendisini sergiliyor insanlara.

Gökkuşağı görüntüsü

Gökkuşağı görüntüsü

Bulutların arasından süzülen parlak Gökkuşağı manzarası.

Parlak gökkuşağı

Parlak gökkuşağı

Yine bulutların arasından süzülen harika bir gökkuşağı manzarası.

Harika gökkuşağı

Harika gökkuşağı

Doğa ve doğa olaylarından Gökkuşağı manzarasına örnek bir resim.

Dağlar ve gökkuşağı

Dağlar ve gökkuşağı

Bunu Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir