Yandex.Metrica

Doğum günüm Bugünüm

Bugün ve Bugün
“Bugünüm”

Öyle çabuk geçiyor ki günler,
Hele sen de bir bak hayatına.
Daha dün doğmuşuz sanki,
Yeni okula başlamışız,
Yeni sevmişiz..

Öyle çabuk geçiyor ki günler,
Hele sen de bir bak hayatına,
Yarın bitecek sanki her şey,
Yarın ölecek gibiyiz..

Daha doymamışız yaşamasına
Günlerimiz dün bir, bugün iki,
Sakın bir şey bırakma yarına,
Yarın yok ki…

Özdemir Asaf

5 Ekim, bugün benim doğum günüm ve duygusallığımın doruğundayım. Sanırım ömürden geçen günler artık dokunmaya başladı bana… Değerli şairimiz Özdemir Asaf ne güzel anlatmış “Bugün ve Bugün” şiiriyle günün önemini. Adeta kendimi buldum satırlarında. Benim gibi düşünen, benim gibi hisseden benim gibi doğum gününü kutlayanlara armağanımız olsun bu mükemmel şiir…

11 yorum

 1. sevgili bugunum insanlar hep hayatında birşeyleri eksik bıraktığını düşünür şunları yapamadım diye sakın öyle bakma çünkü onu düşünmek ve kendine bir hedef koymak bile onu yapmak gibidir yapabildiğine bak bence yapamadığına değil.

 2. sende benim icin ozel olan insanlardan birisisin bitanem seninle tanistigim icin cok sansliyim ben mucuks )

 3. Bir yıl daha bitti, ama sakin üzülme zaman çabuk geçiyor diye… Unutma ki herkes ayni şeyi yasıyor. Bu 1 ylın sonunda geriye baktığında umarım “harika bir yıldı” dersin.. bugunum ama ben sana hep herqunum diorum ya bu hergunun hep dogum gunun gibi olsun herqune yeniden sevdiklerinle beraber saqlıklı ve mutlu qir. yeni doqan her qunes sana huzur qetirsin.. Tüm dileklerinin qerceklesmesi dilegiyle Nice yıllara ..

  1. Canım Ece’m sanırım yapmak istediklerimi yetiştiremiyeceğim üzüntüsü de söz konusu.O kadar çok ki yapmak istediklerim. Zaman koşturuyor sanki.Yakalıyabilmek için sürekli çaba içerisinde buluyorum kendimi.Geriye dönüp baktığımda ise boşa geçirmediğim ama “ohh!!aklımdaki herşeyi yapabildim” diyememenin ezikliğide var Hergününde 🙂 Güzel dileklerin için çok teşekkür ederim canım arkadaşım. Mutluluk,sağlık hepimiz için olur inşallah.

 4. Uyu sen güvercinler rüya getirsin sana,
  Çık mavi yıldızlara nur topla avuç avuç,
  Sarın şafak tülüne, kurul ayın tahtına,
  Kanattan melek gibi ta … yedinci kata uç.

  Gözündeki bahari seyretsin bütün alem,
  Rüzgarları konuştur saçlarının telinde.
  Esirgeme nurunu cennet olsun, cehennem,
  Varsın çırpınsın gönül bir kuş gibi elinde.

  bugunum, Bitanecik Ablam!
  Sevdiklerinle ve dostlarınla birlikte sağlıklı nice mutlu yıllar diliyorum sana. Tüm yaşamın boyunca yüzünden gülücükler hiç eksik olmasın.

  1. QaOs Canımın canı arkadaşım, güzel şiirin ve dileklerin için çok teşekkür ederim. Gönül güzelliği bu işte…Temennilerinin cümlemiz için geçerli olmasını dilerim tanrımdan. Gönlüne, kalemine sağlık bitanem..

 5. canim arkadasim dogum gunun kutlu olsun cok cok beyendim ve bu guzel siiri bizimle paylastigin icin de san tsk ederim emegine saglik xcanisix

  1. ahu’mmm canım arkadaşım, dostum. Çokkk teşekkür ederim güzel sözlerin için iyiki tanıdım, iyiki varsın..benim için çok özelsin..

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir