Audi Q3 – 2012

Audi Q3 - 2012

Audi Q3, TFSI® teknoloji ile bezenmiş modelin efsanevi beyaz rengi..

Audi Q3 Motor Özellikleri:

Audi Q3, TFSI® teknolojisini bünyesinde barındırır. Bu teknolojiyi böylesine özel kılan nedir? TFSI®, FSI®’ın avantajlarını, turboşarj ile birleştirir. FSI konsepti ile turboşarjın bu kombinasyonu, hem mükemmel derecede verimlilik hem de üstün dinamik özellikler ve iyileştirilmiş çekiş gücü sağlar.

TFSI motorlar quattro sürekli dört tekerlekten çekiş sistemiyle birlikte sunulmaktadır. Bu sistemin en önemli özelliği, gücü ihtiyaç anında ön akstan arka aksa çok hızlı bir şekilde yönlendiren hidrolik çok diskli kavrama ünitesidir.

Audi Q3 modelinde 2.0 TFSI 170 hp veya 211 hp motor gücüne sahip iki benzinli motor seçeneği yer almaktadır. Q3 2.0 TFSI 170 hp, 7.5 l/100 km gibi üstün bir ortalama yakıt ekonomisine sahiptir. 211 hp üretebilen daha güçlü versiyonu 0’dan 100 km/s hızına 6.9 saniyede çıkar ve azami hızı 230 km/s’dir. Sürücü Audi Drive Select sisteminde verimlilik modunu seçtiği zaman S tronic şanzıman uygun yol koşullarında kavramayı devre dışı bırakıp aracın mevcut momentumu ile hareket etmesini sağlar ve bu şekilde de yakıt ekonomisini artırabilir. Bu sistem ihtiyaç anında kullanıcı neredeyse değişikliği fark etmeden saliseler içinde tekrar kavramayı gerçekleştirerek, aracı ihtiyaç duyulan vitese geçirmektedir.

Audi Q3 henüz satışa sunulmamıştır.
Resmi olmayan yakıt tüketimi ve emisyon verileri:
Yakıt tüketimi, ortalama: 7.5-7.7 l/100 km;
CO2 emisyonu, ortalama: 174-179 g/km

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.