Yandex.Metrica

Altın Köşk (Ankara)

Türk ve islam mimarisine uygun  inşa edilen Altın Köşk inşa edildiği günden itibaren uğurlu olduğuna inanılarak halkın ilgisini çekmiştir. T.C. Turizm ve tanıtma bakanlığı, Altın köşkü özelliğinden  dolayı mimarlık ve mobilya müzesi olarak 25.11.2008 tarihinde  onaylamıştır. Yoğun talep üzerine, yaşayan müze konseptine uygun olarak  Anadolu mimarlık ve mobilya eserlerinin sergilenmesi ile birlikte Nikah, kokteyl, düğün, kına ve özel davetler  ve etkinlikler için halka açılmıştır.

8 yorum

  1. bu köşk bnm dedemin uzaktan bi akrabasıymıs bu köşkün sahibini tanımıyorum hiç görmedim..okulca bi gezi düzenledik hepimiz altın köşke gidilmesini istedi ve sonundada altın köşke gidilmesi tercih edildi altın köşke gidicez..

    1. amma sallamissin funda.. koskun sahibi oraya ugramaz bile, hatta kendisi turkiye’de bile yasamiyor, eskiden ziyaret hane olarak kullaniliyordu ama suan vakfa bagis yapti.. ben soylicem sahibini ama sen soyle kim oldugunu ege ki arakadasin ise.. bu arada sen kac yasindasin ki bu sahis senin arkadasin olabilsin?

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir