Ağlayan çocuk

Ağlayan Çocuk

Ağlayan Çocuk, 1980′lerde İngilterede bir hayli gözde olan ve İtalyan ressam Bruno Amadio (Bragolin olarak da bilinir) tarafından yapılan bir tablodur. Brogolin takma adıyla tanınan ve Franchot Seville, Giovanni Bragolin olarakda bilinen Bruno Amadio, Ağlayan Çocuklar adlı tabloları yapan kişidir. Somurtkan ve gözü yaşlı çocuklardan oluşan bu tablolar bir kent efsanesine neden olmuşlardır.


Laneti

4 Eylül 1985 tarihli The Sun gazetesine konuşan bir itfaiye görevlisi son zamanlarda yanan evlerin içinde çok sayıda bozulmamış tablo bulunduğunu ve bu tabloların tümünün Ağlayan Çocuk tablosu olduklarının düşünüldüğünü söylemiştir. Ayrıca, hiçbir itfaiye görevlisi bu tabloları kendi evlerine sokmak istememiştir. The Sun ve diğer gazeteler bu konuyla ilgili haberlerini ilerleyen aylarda sürdürmüşlerdir.
Karl Pilkington, The Ricky Gervais Show adlı izlencede sözkonusu haberleri alıntılamıştır.

”Bruno Amadio”

Bragolin takma adıyla tanınan ve Franchot Seville, Giovanni Bragolin ve J. Bragolin olarak da bilinen Bruno Amadio, Ağlayan Çocuklar adlı tabloları yapan kişidir. Somurtkan ve gözü yaşlı çocuklardan oluşan bu tablolar bir kent efsanesine neden olmuş ve lanetlenmişlerdir. Bir kişinin evinin yanmasına neden olan resimler bu söylencenin odak noktasını oluşturmaktadır.
Bragolin hakkında ayrıntılı bir yaşamöyküsü bulunmamaktadır ancak bu ressamın Venedikli olduğu söylenmektedir.

6 yorum

  1. yaa ne lanetlisi sendi ininıyo musun buna batıl inanç melike bu çocuklar çok şirin ölmüş çocuklar işte ne ruhu tablonun içine giriyo nede enkazdan sağ çıkıyo hibiri de doğru değil bunlar da tüm resimler gibi normal bir sanat eseri
    >:( 🙁

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.